Vitar - silou přírody

Předpověď aktivity klíštěte slibuje nejvyšší stupeň rizika, chraňte se!

Klíště obecné
Klíště obecné

Od soboty do pondělí platí nejvyšší stupně aktivity klíšťat znamenající nejvyšší riziko napadení člověka nebo zvířete klíštětem, a je-li infikováno, i pravděpodobnost nakažení klíšťovou encefalitidou nebo lymeskou boreliózou. Základem ochrany před klíšťaty je použití účinného repelentu.

Aktuální předpověď poskytuje Odbor klimatologie Českého hydrometeorologického ústavu, a to vždy dvakrát týdně (v pondělí a ve čtvrtek) na svých webových stránkách. Stupňů aktivity je celkem 10, přičemž nejnižší míru nebezpečí značí číslice 1 a 2, nejvyšší pak 9 a 10. Právě ty nejvyšší hodnoty se objevují v predikci na nadcházející 3 dny (24.-26.6.). Je tedy třeba obezřetnosti, což znamená aplikaci repelentu a prohlídku těla ráno a večer. Doporučuje se také nevstupovat volně do listnatých a smíšených lesů, kde je lepší držet ze zpevněných cest.

Účinný repelent představuje základní a silnou ochranu před klíšťaty, která tyto roztoče odpuzuje a případně i hubí. Účinných látek existuje několik, mezi nejznámější patří DEET, Icaridin či IR3535. Se všemi se setkáte v repelentech Predator, jejichž výhradním distributorem je VITAR. Navíc si můžete vybrat přesně podle vaší potřeby – klasický Predator Repelent s dobou účinnosti 2-4 hodiny, Predator Repelent Forte s vyšším obsahem účinné látky a delší působností (4-6 hodin) nebo repelent s extrémní účinností určený pro dlouhodobý pohyb v přírodě nebo v místech se zvýšeným výskytem hmyzu Predator Maxx plus. Kůži ochrání 6 až 8 hodin, oblečení dokonce až týden. Pro malé děti od 3 měsíců a osoby s citlivou pokožkou je pak vhodný Predator Repelent Junior.

Predator nabízí i další „vychytávky“:

Predator Outdoor Impregnace představuje repelent určený k impregnaci oděvu, obuvi, stanů, spacích vaků, moskytiér, dětských kočárků, závěsů a podobně. Poskytne efektivní ochranu po dobu až 28 dní a působí i po vyprání oděvu.

Repelent Predator 3D pak nabízí prostorou a plošnou ochranu, vytváří tzv. tekutou moskytiéru. Stačí nastříkat na předměty kolem sebe a repelent vytvoří postupným vypařováním neproniknutelnou clonu (3D moskytiéru) účinnou nejen proti klíšťatům, ale také proti náletům dotěrného hmyzu.

Kompletní nabídku repelentů Predator seženete na našem eshopu

predator-repelent-tabule-1600x500mm.jpg