Vitar - silou přírody

Bylinkami proti kašli a nachlazení

Jitrocel, mateřídouška, divizna, echinacea, plicník, … Kolik znáte léčivých bylin? A víte, která je nejvhodnější na kašel, rýmu či posílení imunity? Připravili jsme vám malého průvodce. Inspirujte se recepty našich babiček.

 

sirupya.jpg

 

Nachlazení a virózy jsou stále aktuální téma bez ohledu na roční období. Ne vždy se nám daří odhadnout počasí a obléknout se přiměřeně teplotám. Prochlazení, rýma a kašel pak na sebe nenechají dlouho čekat. Co s tím?

Naše babičky vždy věděly, která bylinka je právě ta nejvhodnější a už nám připravovaly čaj s citronem, jen abychom se co nejdříve uzdravili. Na rozdíl od našich předků máme dnes situaci v mnohém ulehčenou. Bylinky už nemusíme hledat, sbírat, sušit a připravovat sami. Stačí si jen vybrat z nabídky oblíbených sirupů, kde se často hořká chuť bylinek „schová“ a jejich užívání je příjemné a jednoduché, i pro děti.

MaxiVita Herbal Bylinný sirup Posílení imunity 
MaxiVita Herbal Bylinný sirup Průduškový
MaxiVita Herbal Bylinný sirup Kašlík
MaxiVita Herbal Bylinný sirup Nakašel

Zaručené byliny

Na bylinných extraktech jsou založeny sirupy MaxiVita. Tyto extrakty mají díky svému způsobu zpracování a pravidelné kontrole zaručený stálý obsah účinných látek. Tím se liší od domácky vyrobených sirupů, kde nevíte, jaký obsah účinných látek mají bylinky, které jste sami nasbírali a použili.

Něco na vás leze?

Nejlépe uděláte, když budete v ohroženém období posilovat imunitu organizmu. Pak vás nějaké „ofouknutí“ nemusí ohrozit na zdraví. Důležitý je příjem vitaminu C. Echinacea je na tento vitamin velmi bohatá a má také příznivý vliv na dýchací cesty. Společně s plicníkem a dalšími deseti vitaminy je obsažena v sirupu MaxiVita Herbal Posílení imunity. Podpoří tedy celkovou obranyschopnost a v případě, že na vás „něco leze“, usnadní odkašlávání a zklidní dráždění ke kašli.

Vlhký kašel

Kašel je jedním z nejčastějších zdravotních problémů. Naše dýchací cesty se jím brání a čistí od cizorodých látek. V případě, že se vám jej nedaří zklidnit, je důležité určit jaký typ kašle vás trápí. Pokud se objeví jako doprovod k nachlazení, většinou bývá vlhký, tzv. produktivní, tedy s přítomností hlenu, který je nutné vykašlávat. Bylinný sirup MaxiVita Herbal Průduškový obsahuje extrakty z jitrocele, mateřídoušky a echinacey, které pomáhají zmírnit průběh nachlazení, usnadňují vykašlávání a společně s přidaným vitaminem C posilují imunitní systém.

Pro děti od jednoho roku je vhodný MaxiVita Kašlík. Díky obsaženým extraktům z jitrocele a mateřídoušky usnadňuje odkašlávání, zklidňuje podráždění a zmírňuje dráždění ke kašli. Navíc je obohacen o vitamin C pro celkové posílení imunity. Příjemná sladká chuť sirupu přiměje i největší dětské odpůrce všech různých „medicín“, aby jej znovu užívali.

Suchý kašel

Objevuje se v případě podráždění dýchacích cest. Bylinný sirup MaxiVita Herbal Nakašel kombinuje extrakty z lípy a divizny, které se v lidovém léčitelství odedávna používají k tišení podrážděných cest dýchacích, zmírnění chrapotu a škrábání v krku. Také zde je přídavek vitaminu C pro celkové posílení obranyschopnosti organizmu. 

Nezapomeňte se tedy při příštím nákupu stavit v koutku zdravé výživy ve svém oblíbeném supermarketu nebo drogerii a vyzkoušet účinnou sílu bylin v sirupech MaxiVita Herbal. 

Náš tip: Bylinné sirupy MaxiVita i další vitaminové přípravky nakoupíte za výhodných podmínek v e-shopu www.nasevitaminy.cz.