Vitar - silou přírody

Nebojte se sluníčka

Léto je sice ještě daleko, ale pokud máte rádi opalování, pak je nejvyšší čas připravit se na první nápor slunečních paprsků. Naše doporučení jsou vhodná i pro ty, kteří na slunci tráví méně času, ale jejich pleť je světlá a i po krátkém pobytu na slunci červená.

 

shutterstock-2820944a.jpg
 

Způsobů, jak se chránit před slunečními paprsky, je několik. Pokud se chystáme vystavit se slunci, většinou používáme krémy nebo oleje s ochranným faktorem. Ty jsou však účinné jen nějakou dobu, po jejímž uplynutí hrozí bolestivé začervenání kůže. Poradíme vám, jak se více chránit před účinky škodlivého záření a docílit krásného opálení. 

Beta-karotenem ke krásné pokožce

Odborníci doporučují připravovat pokožku na léto minimálně 1 - 2 měsíce před létem. Příprava spočívá v užívání beta-karotenu a dalších karotenoidů. Beta-karoten podporuje zabarvení pokožky do bronzova, tím tedy dochází k rychlejšímu a krásnějšímu opálení, pomáhá ochránit pokožku před UV zářením a navíc díky němu opálení i déle vydrží. 

Beta-karoten je provitamin vitaminu A. Jeho nejvýznamnějším účinkem je antioxidační schopnost - potlačuje škodlivý vliv volných radikálů, které vznikají v pokožce v důsledku působení UV záření. Pomáhá také snížit riziko poškození kůže, předcházet vzniku vrásek, vysoušení pleti a zpomaluje proces jejího stárnutí. 

Beta-karoten se nachází ve žlutých a zelených plodech. Kromě všeobecně známé mrkve jej tedy obsahuje i paprika, brokolice, meruňky, špenát, meloun nebo řepa. Abyste ale přijali dostatečné množství beta-karotenu, museli byste toto ovoce nebo zeleninu konzumovat po kilech. Proto se v období před létem i v jeho průběhu, kdy na nás sluneční záření působí nejvíce, doporučuje doplnit potřebu beta-karotenu pomocí doplňků stravy. 

Blahodárný vliv karotenoidů

Po beta-karotenu jsou další nejvíce prospěšné karotenoidy lutein a zeaxantin. Jejich antioxidační vlastnosti jsou velmi prospěšné pro ochranu buněk v oční makule. Užíváním zvýšeného množství těchto látek pomáháme chránit oči před škodlivými paprsky slunečního záření. 

Přírodní zdroje karotenoidů jsou pro jejich správné využití v těle vhodnější než synteticky získávané. Obsahují totiž další přirozeně se vyskytující karotenoidy, které mají synergické účinky než samotný beta-karoten. Nejvhodnějším přírodním zdrojem těchto antioxidantů je měsíček lékařský. 

Užívání karotenoidů je vhodné i při opalování v soláriích. Revital Super beta-karoten

Náš tip: Revital Super beta-karoten. Obsahuje kromě extraktu z měsíčku lékařského, přírodního zdroje karotenoidů, také další antioxidanty selen a vitamin E. Nově je obohacen o biotin, který příznivě ovlivňuje kvalitu pokožky. 

Produkty s obsahem beta-karotenu zakoupíte v běžné prodejní síti supermarketů nebo drogerií pod značkou MaxiVita. V lékárnách se ptejte po spotřebiteli nejoblíbenějším Revital Super beta-karotenu. Všechny tyto produkty vám nabízíme za výhodných podmínek na e-shopu www.nasevitaminy.cz.